Blog

cam atıkların geri dönüşümü

Cam Atıkların Geri Dönüşümü

Cam Ambalajların Geri Dönüşümü

Cam atıklar geri dönüşümü mümkün olan maddeler arasında yer almaktadır. Plastik, kâğıt ya da diğer geri dönüşümü sağlanan maddeler kadar doğaya zarar verici etkiler barındırmasa da geri dönüştürülmesi ile ekonomik açıdan oldukça tasarruf edilmesini sağlamaktadır. (daha&helliip;)

plastik geri dönüşüm

Plastik Geri Dönüşüm

Plastik Malzemenin Geri Dönüşümü Nasıl Yapılır?

Plastik, 1960’lı yıllardan itibaren kullanılmaya başlanmış ancak 2000’li yıllardan sonra kullanımı inanılmaz bir artış göstermiştir. Özellikle ABD‘ de ambalaj endüstrisinde oldukça yaygın olarak kullanılmıştır. Plastik, geri dönüşümü yapılabilen malzemeler arasında bulunan özel bir maddedir. (daha&helliip;)

bornova hurdacı

Bornova Hurdacı

Bornova Sarı Hurda Alan

Kullanım süresi dolmuş her malzeme hurda olarak adlandırılır. Hurda malzemeler metal, plastik, krom, bakır, kablo gibi maddeler sayılabilir. Sarı hurda ise geri dönüşümü sağlanan hurdalara denir. Sarı hurdaların değeri yüksektir. Dayanıklı ve aşınma oranı düşük metaller için kullanılır. Sarı hurdalar sert ve kolay işlenebilen özelliklere sahiptir. (daha&helliip;)

bayraklı hurdacı

Bayraklı Hurdacı Firması

Bayraklı Hurda Pet Şişe Alımı

Pet şişelerin geri dönüşümü uzun yıllar alır. Bir pet şişenin yok olması 400-500 yıl sürmektedir. Dünya genelinde her yıl 40 milyar naylon doğaya atılmaktadır. Doğaya atılan naylon ve pet şişeler doğayı kirletmekte ve ekolojik dengeyi bozmaktadır. Ekolojik dengesi bozulan dünyada iklimler değişmeye başladı. Eskiden Eylül- Ekim aylarında yağış alan topraklar şimdi Ocak-Şubat ayı gelmesine rağmen yağış almaz hale geldi. Buzullar erimeye başladı. Eriyen buzullar deniz kenarındaki sahil kasabalarında tusunami etkisi yaratmaya başladı. Doğadaki bu kirlenmenin önüne geçmenin tek yolu daha çevreci bir anlayış geliştirmektir. Çevreye atılan plastik ve naylonları geri dönüşüme gönderip doğal çevrenin korunması sağlanmalıdır. Doğal çevreyi korumak adına pet şişelerin toplanıp geri dönüşüm fabrikalarında üretime kazandırılması gerekir. İzmir Gaziemir hurdacı firması olarak bu konuda bilgi verdik. (daha&helliip;)

izmir konak hurdacı

İzmir Konak Hurdacı

Konak Hurda Demir Alımı

İzmir Konak bölgesinde hizmet veren Hurdacı Muhsin 25 yıldır bölge halkının hurdacılık ihtiyaçlarına cevap vermektedir. İzmir hurdacı ve Karabağlar hurdacı sektörünün öncü firması İzmir’in her noktasında geri dönüşüm malzemesi alım satım işleri yapmaktadır. Dünya üzerinde en çok kullanılan madenimiz demirdir. Demir inşaat sektörü başta olmak üzere köprü, bisiklet zinciri, çatal bıçak gibi mutfak aletleri yapımında kullanılır. Demirin çok geniş bir kullanım alanı vardır. Hurdacı Muhsin olarak demir hurdalarınızın satın alma işlemini piyasa değerinde yerinde alıyoruz. (daha&helliip;)

izmir alsancak hurdacı

İzmir Alsancak’ta Hurdacı

Alsancak Hurda Teneke Kutu Alımı

Kutu kola, meyve suyu, bira kutuları alüminyumdan yapılmış teneke kutulardır. Bu tür içecekler tüketildiği zaman kutuları genelde çöpe atılır. Teneke kutularda plastik kutular gibi çevreyi ciddi şekilde tehdit eder. Doğadan yok olması uzun yıllar sürer. Teneke kutuların toplanıp geri dönüşüme kazandırılması gerekir. (daha&helliip;)

izmir satılık ikinci el inşaat malzemesi

İkinci El İnşaat Malzemeleri Alımı Satışı

İzmir hurdacı , Hurdacı Muhsin olarak geri dönüşüme katkı sağlamak ve işe yarar bazı malzemeleri değerlendirebilmek adına ikinci el inşaat malzemeleri alımı ve satışı İzmir Karabağlar’daki mağazamızda satışa sunmuş bulunmaktayız. İzmir’de ikinci el inşaat malzemesi ihtiyacı olan mutlaka bize uğramalı ve ürünlerimizi görmeli. Hemen her türlü ikinci el inşaat malzemesinin bulunduğu mağazamız hizmetinizdedir. (daha&helliip;)

menderes hurdacı firması

Menderes Hurdacı Firması

Menderes Tesisat Hurda Alışı ve Satışı

Bir binanın en önemli yapısı hiç kuşkusuz tesisat ekipmanlarıdır. Tesisat ekipmanı denilince akla ilk olarak duş, fıskiye, çeşme, batarya, musluk ve klozet ekipmanları gelir. İnşaatlar için tesisat ekipmanları büyük önem taşır. Evleri ilk defa satın alırken evi yaparken kullanılan tesisatın yüksek kalitede olmasına dikkat etmek gerekir. Tesisat ekipmanları içinde demir tesisat malzemeleri, kaplı tesisat malzemeleri, vana çeşitleri, flex bağlantı hortumları kullanılır. (daha&helliip;)

karşıyaka hurdacı

İzmir Karşıyaka’da Hurdacı

Karşıyaka Hurda Alan Hurdacı

Sarı hurda malzemelerinizi çöpe atmak ya da depoda çürümeye mahkûm etmek yerine geri dönüşüme göndererek bu hurdalarınızdan gelir elde edip hem de ülke ekonomisine katkı sağlamak için Karşıyaka hurdacı olarak sarı hurda alım merkezlerimizi arayabilirsiniz. Size bir telefon kadar uzaktayız. Bizi aramanız halinde uzman hurda ekibimiz sarı hurdalarınızı kilosu ne olursa olsun gelip yerinde değerinde alır. İzmir hurdacı hizmetimiz ile İzmir’in tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. (daha&helliip;)