Blog

izmir hurdacı

İzmir Hurdacı

Günümüzde insanlar günlük yaşamlarında o kadar yoğun faaliyet içerisinde bulunuyorlar ki gün içerisinde yaşamları birçok değişik noktada geçerken, üretim ve tüketim faaliyetlerinde de bulunmaktadırlar. (daha&helliip;)

hurdacıların geri dönüşüme katkısı

Hurdacıların Geri Gönüşüme Katkıları

Enerji verimliliğinde ülke ekonomisine en önemli katkıyı sağlayan sektörlerin başında hurdacılık gelmektedir. Ülkemizde 5 milyar euro değerinde bir pazar haline gelen hurdacılık sektöründe insanların günlük yaşamlarında kullanarak eskittikleri ve atıl durumda olan malzemeler alınır ve satılır. Birçok insan için ekmek kapısı anlamına gelen hurdacılık sektörünün çevreye, doğaya ve geri dönüşüme katkısı ise saymakla bitmez. (daha&helliip;)

geri dönüşüm önemi nedir

Geri Dönüşümün Önemi Nedir

Geri dönüşümün doğa açısından önemi hakkında insanlar bilinçlendikçe son senelerde geri dönüşüme verilen önemde artmaya başladı. Çevreye ve ekonomiye önemli katkı sağlayan geri dönüşümle ilgili dünyada yaşanan gelişmeler sevindirici. Geri dönüşüm sayesinde doğaya atılan atık madde miktarında kayda değer bir azalma oldu. Ayrıca geri dönüşüm gerek doğal kaynakların korunması açısından olsun, gerekse de enerji tasarrufu açısından olsun çok büyük önem arz ediyor. (daha&helliip;)

cam atıkların geri dönüşümü

Cam Atıkların Geri Dönüşümü

HURDA CAM ALMIYORUZ

bu yazı bilgilendirme amaçlıdır

Cam Ambalajların Geri Dönüşümü

Cam atıklar geri dönüşümü mümkün olan maddeler arasında yer almaktadır. Plastik, kâğıt ya da diğer geri dönüşümü sağlanan maddeler kadar doğaya zarar verici etkiler barındırmasa da geri dönüştürülmesi ile ekonomik açıdan oldukça tasarruf edilmesini sağlamaktadır. (daha&helliip;)

plastik geri dönüşüm

Plastik Geri Dönüşüm

Plastik Malzemenin Geri Dönüşümü Nasıl Yapılır?

Plastik, 1960’lı yıllardan itibaren kullanılmaya başlanmış ancak 2000’li yıllardan sonra kullanımı inanılmaz bir artış göstermiştir. Özellikle ABD‘ de ambalaj endüstrisinde oldukça yaygın olarak kullanılmıştır. Plastik, geri dönüşümü yapılabilen malzemeler arasında bulunan özel bir maddedir. (daha&helliip;)

bornova hurdacı

Bornova Hurdacı

Bornova Sarı Hurda Alan

Kullanım süresi dolmuş her malzeme hurda olarak adlandırılır. Hurda malzemeler metal, plastik, krom, bakır, kablo gibi maddeler sayılabilir. Sarı hurda ise geri dönüşümü sağlanan hurdalara denir. Sarı hurdaların değeri yüksektir. Dayanıklı ve aşınma oranı düşük metaller için kullanılır. Sarı hurdalar sert ve kolay işlenebilen özelliklere sahiptir. (daha&helliip;)

bayraklı hurdacı

Bayraklı Hurdacı Firması

Bayraklı Hurda Pet Şişe Alımı

Pet şişelerin geri dönüşümü uzun yıllar alır. Bir pet şişenin yok olması 400-500 yıl sürmektedir. Dünya genelinde her yıl 40 milyar naylon doğaya atılmaktadır. Doğaya atılan naylon ve pet şişeler doğayı kirletmekte ve ekolojik dengeyi bozmaktadır. Ekolojik dengesi bozulan dünyada iklimler değişmeye başladı. Eskiden Eylül- Ekim aylarında yağış alan topraklar şimdi Ocak-Şubat ayı gelmesine rağmen yağış almaz hale geldi. Buzullar erimeye başladı. Eriyen buzullar deniz kenarındaki sahil kasabalarında tusunami etkisi yaratmaya başladı. Doğadaki bu kirlenmenin önüne geçmenin tek yolu daha çevreci bir anlayış geliştirmektir. Çevreye atılan plastik ve naylonları geri dönüşüme gönderip doğal çevrenin korunması sağlanmalıdır. Doğal çevreyi korumak adına pet şişelerin toplanıp geri dönüşüm fabrikalarında üretime kazandırılması gerekir. İzmir Gaziemir hurdacı firması olarak bu konuda bilgi verdik. (daha&helliip;)