Hurda Alüminyum Tabela

Hurda Alüminyum Tabela Alımı

Geri dönüşümü çok önemli olan ve en verimli sonuçlar alınan malzemelerden bir diğeri de alüminyum tabeladır. Kullanım alanı besin pişirme folyolarından tek kullanımlık yemek kaplarına ve ağır sanayi ürünleri gibi oldukça geniş bir yelpazede olan alüminyum ayrıca pano, tabela ve levha olarak kullanılmak için de üretilmektedir. Alüminyum tabela özellikle reklamcılık ve ürün tanıtım alanında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Alüminyum tabela; tabela çeşitleri arasında görsellik, dayanıklılık ve kalite bakımından oldukça avantajlı olanaklar sunduğu için kullanıcılar tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Alüminyum tabela olumsuz hava şartlarına dayanıklılık gösterdiği için uzun ömürlü tabela çeşitlerinden biri olması özellikle açık hava reklamcılığı için tercih edilme sıklığını artırmaktadır.

alüminyum tabela hurdacı buca

alüminyum tabela hurdacı buca

Kullanım alanı oldukça geniş olan alüminyum tabelalar bir süre sonra iş göremez olur ve hurda alüminyum tabela olarak adlandırılırlar. Kullanım yaygınlığı göz önüne alındığında tüm Dünya’da ve ülkemizde çok fazla miktarda alüminyum tabela atıkları ortaya çıkmaktadır. Alüminyum tabelanın geri dönüştürülmesi ile hem çevresel katı atık miktarı azaltıldığı hem de ciddi oranlarda enerji tasarrufu sağlandığı için geri dönüşüm sisteminde hurda alüminyum tabela ürünlerinin oldukça önemli bir yeri vardır.

Örneğin 1 kilogram alüminyum tabelanın geri dönüşüme sağladığı katkılar olarak; 8 kilogram boksit ve 4 kilogram çeşitli kimyasal maddelerden tasarruf edildiği, normal şartlarda kullanılacak olan enerjiden ise 14 kW/sa tasarruf edildiği bilinmektedir. Ayrıca 1 ton alüminyum tabelanın geri dönüşüme kazandırılması ile 15.000 litre su tasarrufu sağlanırken, yaklaşık olarak 2 ton karbondioksit salınımı ise engellenmiş olur.

Sizler de çevre sağlığını geliştirmek, enerji tasarrufu sağlamak ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunmak için hurda alüminyum tabela ürünlerinizi geri dönüşüme kazandırmak isterseniz Hurdacı Muhsin’i aramanızı tavsiye ederiz. 25 yıldır işini titizlikle yapan ve izmir hurdacılar sektörünün öncüsü olarak bizler, her türlü malzemenin ve hurdanın geri dönüşümünü sağlamaktayız.

Bizlere 0232 265 42 54 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Ayrıca 7/24 bize ulaşabileceğiniz 0532 468 90 11 hattımız da sizlere daima açık.