Hurda Profil Malzeme

Hurda Profil Malzeme Alan

Profil malzeme günümüzde birçok sektör alanında kullanılmaktadır. Özellikle inşaat alanında tamamlayıcı ya da ana malzeme olarak kullanılan profil malzemesi çelik, pvc, galvaniz kaplama türünde olabilir. Yapı elemanları, çatı konstrüksiyonları, gemi inşaatı, otomotiv yan sanayi, bisiklet ve mobilya üretimi, makine imalatı, sanayi inşaatları ve özel proje firma sektörleri tarafından profil malzeme oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.  Özellikle yapı ve inşaat sektöründe profil malzemelerin tercih edilmesi ile ahşap ve alüminyum gibi malzemelerin kullanımının azaldığı görülmektedir. Geri dönüşüme katkı sağlamak amacıyla hurda profil alan ve satışını yapan Bucada hurdacı olan Hurdacı Muhsin’e danışmadan karar vermeyin.

Profil malzemenin son dönemde birçok sektör tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Profil malzemenin tercih edilme sebepleri arasında sayılan faktörler şunlardır;

  • Uzun yıllar bakım ve boyama gibi işlemlere ihtiyaç duymaması
  • Hafif olması
  • Yüksek elektrik yalıtımı
  • Düşük ısı iletkenliğine sahip olması
  • Korozyon ve kimyasallara karşı dirençli olması
  • Mekanik dayanıklılığı
  • Elektro manyetik alan oluşturmaması
  • Yüksek taşıma kapasitede olması
  • Geri dönüşümünün mümkün olması

Özellikle deprem kuşağı ülkelerinde çelik konstrüksiyon yapı sistem malzemeleri önem kazanmıştır. Ayrıca ülkemizde ve Dünya’ da daha çok verim sağlanan ancak daha az masraf ve bakım gerektiren malzemeler tercih edilmektedir. Bakım ve işçilik gibi masraflardan dolayı oluşan enerji ve para sarfiyatı bu tercihi oldukça etkilemektedir. Bu tercihler sonucunda kullanımı yaygınlaşan profil malzeme çeşitlerinin geri dönüşüm sistemine kazandırılması da önemlidir. Profil malzeme geri dönüşümü mümkün olduğu için çevre dostudur.

Geri dönüşümün ülkemiz ve dünyamız için önemini bilen Hurdacı Muhsin olarak, özellikle hurda profil malzeme gibi katı atıkların geri dönüşüm sistemine kazandırılması için 25 yıldır İzmir Buca’da hizmet vermekteyiz. Siz de deponuzda bulunan veya inşaatınızdan çıkan hurda profil malzemelerin geri dönüşümü istiyorsanız İzmir Buca’da hurdacılık sektöründe iddialı olan Hurdacı Muhsin firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizlere 0232 265 42 54 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Ayrıca 7/24 bize ulaşabileceğiniz 0532 468 90 11 hattımız da sizlere daima açık.