Hurda Kalın Alüminyum

Kalın Alüminyum

Sanayi alanında demirden sonra en sık kullanılan ve ikinci derecede önemli olan alüminyum dünya üzerinde rezerv olarak da çok yaygın bir şekilde bulunmaktadır. Deniz suyuna ve korozyona karşı dayanıklı olan alüminyumlara kalın alüminyum adı verilmektedir. Diğer adı ile sert alüminyum olarak bilinen kalın alüminyum yüksek çekme mukavemetine sahiptir. Bucada hurdacı olarak, hurdasının alımını yaptığımız bu ürün konusunda bilgi vermek isteriz.

Hurda Kalın Alüminyum Alan

Doğada saf element halinde bulunmayan alüminyum bileşikler halinde bulunmaktadır. Saf alüminyum gümüş renkli ve beyaz – parlak yapıdadır. Hava ile teması gerçekleştiğinde anında oksitlenmekte meydana gelmektedir. Ancak alüminyum alaşımları sert ve dayanıklı yapısı itibariyle işlenebilir, dövülebilir ve çeşitli cila & boya işlemine tabii tutulabilmektedirler. Alüminyum bileşiklerinin sanayi alanında önemli kullanım alanları bulunmaktadır.  Yalıtkanların, bujilerin ve alüminyum araç gereçler gibi birçok ürünün yapımında kullanılmaktadır. Ayrıca alüminyum taşımacılık, mimari, motor aksamı, ağır sanayi, seramik, porselen ve çimento sanayi gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Bizler Hurdacı Muhsin olarak 25 yılı aşın süredir İzmir’de hurdacılık sektöründe gerçekleştirdiğimiz geri dönüşüm faaliyetlerimize hız kesmeden ve kaliteden ödün vermeden devam etmekteyiz. İşlevini yitirmiş, artık kullanılmayacak duruma gelmiş olan kalın alüminyum hurdaları gerçek piyasa değerinde firmamıza satarak hem ekonomik anlamda hem de çevre sağlığı açısından kazanç elde edebilirsiniz. Deponuzda stokladığınız ya da üretim fazlası olarak ortaya çıkan kalın alüminyum hurdalarınız varsa Hurdacı Muhsin ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizlere 0232 265 42 54 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Ayrıca 7/24 bize ulaşabileceğiniz 0532 468 90 11 hattımız da sizlere daima açık.